вівторок, 9 квітня 2019 р.

ЗВИЧАЇ ТА ОБРЯДИ РОМСЬКОГО НАРОДУ

       8 квітня у Всесвітній день ромів  для учнів ЗОШ № 2 бібліотека-філія №2 провела інформаційну годину. Бібліотекар розповіла учням про історію заснування цього дня, ознайомить з культурою, побутом, символікою та проблемами ромського населення України.            На заході прозвучав ромський Гімн. Учні дізналися про те, що  цигани – герої багатьох творів світової класики, зокрема: Кармен (однойменна новела П. Меріме), Есмеральда («Собор Паризької Богоматері» В.Гюго) Земфіра(«Цигани»О.Пушкіна), Будулай («Циган» А.Калініна). До речі,  в 1976 році створено художній фільм про циган "Табір іде в небо" (реж. Еміль Лотяну). А саме циганське коріння відомого українського письменника Юрія Покальчука спонукало його до написання повісті «Циганські мелодії». 
       Драматична доля відомої ромської поетеси Папуші,( Броніслава Вайс), стала мотивом для створення поеми «Циганська  муза» Ліни Костенко.
         Бібліотекарі впевнені, що ознайомлення користувачів  з історією  і культурою окремих народів допомагає інтеграції їх  в українське суспільство, укріплює дружбу та взаєморозуміння між людьми, народами, країнами.

Немає коментарів:

Дописати коментар