вівторок, 25 лютого 2025 р.

КАМ'ЯНЕЦЬ – МІСТО ТРЬОХ МАГІСТРАТІВ

 


До 650-річчя Магдебурзького права міста Кам’янця був виданий путівник «Кам’янець - місто трьох магістратів».

Бібліотека-філія №2 25 лютого провела для користувачів бібліотеки презентацію цього туристичного путівника.

   Запрошені на захід автори видання завідувачка сектору «Ратуша» Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Жанна Карбовська та кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник науково-експозиційного відділу Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Андрій Хоптяр ознайомили присутніх із матеріалами путівника, які розповідають про історію та розселення громад міста.

    Користувачі дізналися про становлення та розвиток європейського міського права та міського права в Кам’янці-Подільському в XIV-XIX ст.

     Розповідь доповнювали слайди презентації «Місто Кам’янець-Подільський – 651 рік Магдебурзького права».

    Присутні також ознайомилися з літературою книжкової виставки «Кам’янець-Подільський: історія і сьогодення».

середа, 12 лютого 2025 р.

ЯК ДІЯТИ: ПРАВИЛА ПОВОДЖЕННЯ ВИБУОНЕБЕЗПЕЧНИМИ ПРЕДМЕТАМИ

 

Через активні бойові дії у різних частинах країни зростає небезпека від вибухонебезпечних предметів для нашого життя. Шкода, якої можуть завдати ці предмети, непоправна та навіть смертельна.

  В рамках заходів з невиробничого травматизму з метою підвищення рівня мінної безпеки, захисту від вибухонебезпечних предметів, формування  пильності та спостережливості  12 лютого  в бібліотеці-філії №2 для користувачів була проведена година застереження «Як діяти: правила поводження з вибухонебезпечними предметами».

На захід запрошено підполковника у запасі, учасника бойових дій, сапера Олександра Єндрієвича.

    Виступаючий розповів присутнім, які можуть бути вибухонебезпечні предмети та речовини та яку загрозу несуть вибухонебезпечні предмети для здоров’я та життя людей, як треба діяти при виявленні таких предметів, наголосив в черговий раз про те, що треба бути вкрай уважними та обережними і пам’ятати «золоте правило»: побачив боєприпас чи підозрілий предмет - НЕ підходь! НЕ чіпай! Телефонуй 101!

А також нагадав, що слід пам’ятати, що розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт.

   Присутні переглянули презентацію «Вибухонебезпечні предмети – загроза про яку треба говорити»

середа, 5 лютого 2025 р.

МЕТОДИ УПРАВЛІННЯ ДЕПРЕСИВНО-ТРИВОЖНИМИ РОЗЛАДАМИ

 


05 лютого в бібліотеці-філії №2 для переміщених осіб та користувачів бібліотеки буде проведено годину ментального здоров’я «Методи управління депресивно-тривожними розладами».

На захід запрошена доцент кафедри психології, соціології та педагогіки Харківського національного університету внутрішніх справ, волонтер, практикуючий психолог  Оксана Ляска. Лекторка розповість про основні показники психічного здоров’я, надасть поради, як подолати стрес під час війни.  На тренінгу  обговорюватимуть  такі проблеми: психологічні, невротичні розлади різного роду, фобії,  прояви тривожності, панічна атака. Присутнім буде запропоновано психологічні прийоми, які знімають тривожність, техніки утримання себе в спокої,  запропонують елементи дихальної гімнастики. Учасники заходу ознайомляться з новою термінологією «травма свідка» та її ознаками.