середа, 27 листопада 2024 р.

ПРО ЧУЙНІСТЬ І БАЙДУЖІСТЬ

 


 25 листопада до 10 грудня відбувається щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

   Саме тому,  в рамках правового гуртка «Права молоді – турбота держави», 27 листопада для студентів ВСП «Кам’янець-Подільський фаховий коледж ЗВО «Подільський державний університет» та студентів навчально-реабілітаційного закладу вищої освіти «Кам'янець-подільський державний інститут» бібліотека-філія №2 провела правовий діалог «Про чуйність і байдужість».

    Мета заходу: привернення уваги до проблем подолання домашнього насильства, жорстокого поводження, підвищення рівня обізнаності громадян щодо форм насильства, алгоритми дії для потерпілих, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок та чоловік.

   Запрошений на захід начальник сектору дотримання прав людини Кам’янець-Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області майор поліції Кавкало Віталій  Миколайович дасть можливість присутнім дізнатись про те, що таке насильство, куди звернутись за допомогою у випадку проявів насильства, як зберегти себе від насильства?Захід доповнить  перегляд  відеоролику  «16 днів проти насилля».

Насамкінець, присутні ознайомляться з літературою книжкової виставки «Перехрестя мудрого закону».

четвер, 21 листопада 2024 р.

У ЇХНІХ СЕРЦЯХ ЖИЛА УКРАЇНА

 


З нагоди річниці Революції Гідності 21 листопада бібліотека-філія №2 для  студентів ВСП «Кам’янець-Подільський фаховий коледж ЗВО «Подільський державний університет» провела патріотичну годину «У їх серцях жила Україна».

    Захід проведено з метою розширити знання молоді  про Революцію Гідності і Свободи, вшанувати патріотизм і мужність громадян, які у листопаді 2013 року-лютому 2014 року вийшли на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, прищеплювати любов до Батьківщини, зберегти та донести до молоді об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття,  розвивати бажання стати гідними громадянами України.

   У вступному слові бібліотекарі ознайомили присутніх з  подіями, які відбулися в країні і на Майдані Незалежності в Києві у 2013 році, відзначили, що Революція Гідності – це новий термін, який визначає політичні та суспільні зміни в Україні з 21 листопада 2013 року до лютого 2014 року, викликані відходом політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на Європейську інтеграцію та подальшу протидію цьому курсу.

    Захід доповнив перегляд слайд-презентації «Україна – країна нескорених» та  документальний фільм «Майдан. Перший день».

     Присутні хвилиною мовчання вшанували всіх загиблих на Майдані та Героїв російсько-української війни, які захищають незалежність України .

Насамкінець, присутнім була представлена література тематичної полиці «Майдан  змінив країну і нас».

середа, 20 листопада 2024 р.

ГОЛОДОМОР: ДУША ГОРИТЬ І ТАНЕ МОВ СВІЧА

23 листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років.

Цю скорботну дату ми згадуємо сьогодні в реаліях нової боротьби за виживання української нації.  

    Саме тому 20 листопада бібліотека-філія №2 для студентів провела хронометр пам’яті «Голодомор: душа горить і тане мов свіча».

Мета заходу: поглибити знання учнів про Голодомор як геноцид українського народу, його причини, перебіг і наслідки, акцентувати на тому, що Голодомор був наслідком не стихійного лиха, а спланованих заходів тоталітарного режиму; вшанувати  пам’ять безвинно заму­чених голодом та політичними репресіями людей, виховувати в молоді почуття патріотизму, національної свідомості, співчуття, людяні

     У своєму виступі бібліотекар зробила екскурс в історію, розказала про організаторів і виконавців масового знищення українського народу. На заході прозвучали поезії, присвячені трагедії, такі як Д.Білоуса «Ти кажеш, не було голодомору?»», М.Федунця «1933-й», А. Листопад «Українська нестерпна сюїта», Б.Демків «Біль голодомору» та запис пісні О.Білозір «Свіча».

   Присутні  переглянули відеопрезентацію «Горять свічки в людських долонях», яка дала більш повну уяву про ті трагічні події.

   Студенти запалили свічку пам’яті по жертвам Голодомору і вшанували їх хвилиною мовчання.

   Захід доповнив перегляд  літератури книжкової виставки «В руках, що виростили хліб, не залишили і зернини..."

середа, 13 листопада 2024 р.

ОСТАПОВА КРИНИЦЯ

 


13 листопада бібліотека-філія №2 для користувачів провела літературно-мистецький вечір до 135-ти річчя від дня народження  видатного українського сатирика, письменника-гумориста, людини веселої вдачі Остапа Вишні.

Захід проведено з метою розкрити користувачам віхи життя і творчості  Остапа Вишні, чия постать стала яскравим втіленням сміхотливої душі українського народу.

   Бібліотекарі ознайомили присутніх з життєвим та творчим спадком Остапа Вишні та зачитали свої улюблені усмішки письменника, серед яких – «Чудака, їй-Богу», «Чухраїнці», «Як варити і їсти суп із дикої качки», «Заєць», «Дикий кабан, або вепр».

   Користувачі прослухали гумореску Остапа Вишні «Зенітка» у виконанні  заслуженого артиста України Василя Гриба.

Доповнив захід перегляд документальних фільмів «Остап Вишня. Портрет» та «Невідоме про життя Остапа Вишні».

Насамкінець учасники заходу ознайомились з літературою книжкової виставки «Ніколи не сміявся без любові…».