субота, 26 жовтня 2024 р.

УКРАЇНСЬКА МОВА - МОВА-КАЛИНОВА

 


В рамках заїходів дл Дня української писемності і мовив бібліотеці дл користувачів організовано творчу зустріч з членами Національної спілки письменників України Віталієм Міхалевським,Наталією Мазур, Людмилою Веселою, Михайлом Цимбалюком

четвер, 24 жовтня 2024 р.

ЯКЕ ПРЕКРАСНЕ РІДНЕ СЛОВО! ВОНО - НЕ СВІТ, А ВСІ СВІТИ

 


День української писемності та мови відзначається в Україні 27 жовтня через перехід на новий церковний календар. Встановлене свято було на честь Нестора-Літописця, послідовника  творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

     Саме тому 23 жовтня бібліотека-філія №2 для студентів Подільського професійного коледжу бібліотека-філія № 2 провела урок мовознавства  «Яке прекрасне рідне слово! Воно – не світ, а всі світи».

    Мета заходу: виховання любові до рідної мови, до її носія – українського народу, до держави Україна, формування переконаності у значенні мови як засобу спілкування, передачі культурних цінностей та національних традицій.

    Про особливості відзначення цього свята, історію виникнення писемності, про найдавнішу пам’ятку Київської Русі – працю Нестора Літописця «Повість временних літ» розкажуть у вступному слові бібліотекарі.

    Окремою сторінкою заходу була розповідь про історію створення письма у слов’ян та визначних слов’янських культурних діячів Кирила і Мефодія.

     Доповненням заходу став перегляд слайд-презентації «Рідна мова – національна ознака культури» та демонстрація відео «Красива вимова. Зміна приголосних» і фрагмента з мультфільму «Пригоди козака Енея» (екранізація поеми «Енеїда» зачинателя сучасної української літератури Івана Котляревського).

    По закінченню заходу присутнім представлено літературу книжкової виставки «Бринить – співає наша мова, чарує, тішить і п’янить».

пʼятниця, 18 жовтня 2024 р.

НІМЕЦЬКА ПОЛИЦЯ В УКРАЇНІ

 


«Німецька книжкова полиця в Україні» – частина проєкту в межах «Обміну між німецькою та українською книжковою та літературною індустрією», що фінансується Уповноваженою федерального уряду Німеччини з питань культури та засобів масової інформації і реалізується Гете-Інститутом, Німецькою асоціацією видавців та книгорозповсюджувачів й Українським інститутом книги. Бібліотека-філія № 2 стала однією із 1000 книгозбірень України, які отримали комплект із 14 книг німецьких авторів, перекладених українською мовою.

Щиро дякуємо Українському інституту книги за ці видання та запрошуємо всіх до читання!

субота, 5 жовтня 2024 р.

ФЕСТИВАЛЬ ІСТОРИЧНОЇ КНИГИ

 


В рамках фестивалю історичної книги на одному подиху  в бібліотеці відбулась зустріч з чудовими, талановитими особистостями : Валентином Терлецьким, українським письменником, поетом, літературним критиком, журналістом, телеведучим, музикантом, актором, співаком. Та  українським бардом, поетом піснярем, театральним та кінодраматургом Ігорем Жуком

 Для користувачів відбулась презентація історичного роману "Книга Сили. Воля".

Музичний супровід створив творчу та дружню атмосферу зустрічі

середа, 2 жовтня 2024 р.

САЛЮТ ТОБІ, КРАЇНИ ЗАХИСНИК!

 


2 жовтня День захисників і захисниць України  – державне свято, яке відзначають на Покрови Пресвятої Богородиці.

   У воєнний час це, безсумнівно, найважливіше і найбільш шановане у народі свято, адже тільки завдяки військовим, медикам і волонтерам Україна виборює свою незалежність.  

З нагоди цього свята 2 жовтня для учнів та студентів бібліотека-філія № 2 проведе  патріотичний вечір «САЛЮТ ТОБІ,  КРАЇНИ ЗАЗИСНИК».

   Захід буде проведено з метою вшанування мужності та героїзму захисників України, військових традицій і звитяг українського народу.

   Під час заходу бібліотекар зробить  екскурс в історію виникнення свята українського козацтва та Дня захисників і захисниць України,  звучатимуть вірші, присвячені захисникам.

   Хвилиною мовчання учасники заходу вшанують  пам’ять полеглих за Незалежність нашої держави.

Запрошені на захід військовослужбовці розкажуть як проходять їх військові будні, які завдання  та виклики стоять перед ЗСУ, в яких регіонах проходили службу та як опановували нову військову техніку.

Доповнить  захід перегляд відеопрезентації «Не вмре слава України».

Присутні будуть мати змогу ознайомлятьсь  з літературою книжкової виставки «Нація нескорених: від козацтва до сьогодення».